İsmail Arı – Yüzünü Işığa Dönmeli İnsan

İsmail Arı, tanışma fırsatı bulamadığım için üzüldüğüm biri. Yazılarını, çalışmalarını inceledikçe, kendisini daha önce keşfedememişim olmamdan dolayı üzülüyorum.

İsmail Arı’nın blogunda 8 Mart 2013 tarihinde yayınladığı bir yazısı var. Yazısının başlığı “Yüzünü ışığa dönmeli insan“. Yazının internet sitesinden kaybolması ihtimaline karşı, kendi blogumdan yazıyı paylaşmak istiyorum.

İsmail Arı’nın kaleminden

Farkında olsak da olmasak da birileri gündemimizi; yani bir anlamda o gün düşüneceklerimizi, konuşacaklarımızı, hatta yapacaklarımızı etkiler.

Siyasilerden ya da dünyayı yönlendirdiği iddia edilen potansiyel ailelerden bahsetmiyorum. Yanıbaşınızdakilerden bahsediyorum.

Arkadaşlardan, amirlerden, hocalardan…

Ve kimilerinin savrulmuşluğundan, cehaletinden, yavanlığından…

Hepsi öyle demek yanlış ve de açıkça haksızlık olur.

Aralarında fikirleriyle, eylemleriyle sizin ilginizi çeken, beğendiğiniz kimseler mutlaka vardır. Bunları küçük yıldızlarınız olarak tanımlayalım.

Mesafeler artık çok büyük değil. Bir tık yakınlıkta olan ve her yazısını büyük bir zevkle okuduğunuz, üstüne düşünüp notlar aldığınız, yaptıklarını hayranlıkla takip ettiğiniz kimseler de mutlaka vardır. Bunlara da büyük yıldızlarınız diyelim.

Siz siz olun gündeminize yıldızlarınızı alın ki ışıklarıyla size yol göstersinler.

Diğerlerinin karanlığına takılıp onların problemleriyle uğraşarak güzelim zamanınızı ve enerjinizi heba etmeyin. Aklınızı ve dilinizi onların prangalarına teslim etmeyin.

Yıldızlarınız hem ışık saçarak size yol gösterirler, hem de içinizdeki şevkin kaynağını sıcak tutarlar. Diğerleri ise içinizdeki yaşama sevincini dahi söndürebilir.

Yüzünüzü ışığa dönün ki gölgeler hep arkanızda kalsın.