Introduction to Growth Hacking Yayında!

Hepimizin hayatında özel olan bazı şeyler vardır. Anlamını ve değerinin görünen hiç bir şeyle ölçülemeyeceği, görünenin hep ötesinde bir değere sahip şeyler. Herşeyi sadece görünen bölümünden ibaret saydığımız bugünlerde böyle şeyleri paylaşmak, anlatmak ya da anlayabilmek oldukça zor oluyor. Bugün bu yazıyı yazmak için bilgisayarımın karşısına geçtiğimde bunun düşündüğümden çok daha zor olacağına karar verdim.

Bundan 1 yıl önce hayatımda şimdiye kadar bana en büyük kişisel tatmini yaşatan projemi, Growth Hacking’e Başlangıç‘ı (ilk e-kitabım), yayınlamıştım. Bugün kitabımı yayınladıktan sonra yazdığım yazıma baktığımda şu bölüm ayrıca dikkatimi çekti;

Bu yazıyı yazmadan önce Lean Marketing‘i ilk hayata geçirdiğimde yazdığım yazıma baktım. Şu bölüm dikkatimi çekti.

… tek cümlelik mükemmel bir metafor biliyorum. ‘Milyona kadar saymak için sıfırdan başlaman gerek.’ Hayal ettiğiniz milyonlar olsada bir anda milyonlardan saymaya başlayamazsınız. Öncelikle sıfırdan başlayıp, tek tek milyona kadar saymanız gerekiyor. Bu yüzden basit bir şekilde sıfırdan saymaya hemen başlamanız gerekiyor.

introduction-to-growth-hacking

Aradan geçen bir yıl sonra Growth Hacking’e Başlangıç İngilizce olarak bütün dünyaya açıldı. Bunun benim için neler ifade ettiğini paylaşabilmem imkansız. Bu süreç boyunca bir şekilde bu sürece destek olan herkese gönülden teşekkür ediyorum… Şimdi bir sonraki adım için çalışmalara başlama zamanı.