İlk Kitabım Growth Hacking’e Başlangıç Yayında!

Yazı yazmayı en çok sevdiğim blogum sanırım burası. Fakat baktığım zaman, özellikle son zamanlarda, en seyrek yazdığım yerde burası. Bunun sebebini düşündüğümde aslında burayı güzel yapan şeyin bu durum kendisi olduğunu fark ettim. Burada bir yazının var olabilmesi için önemli bir nedene ihtiyacı var. Eğer bu neden fikir anlamında oluşmazsa, burayı güncelleyemiyorum.

Bugün bu yazının var olma sebebi benim için birçok açıdan çok önemli. 14 Ağustos 2015 tarihi itibariyle ilk kitabım Growth Hacking’e Başlangıç hayata geçti. Hem ilk kitabım hayata geçmiş olması hem de yıllardır üzerine çalıştığım growth hacking hakkında, okuyucusuna gerçek anlamda bir değer sunacak olması, bende üzerine birşeyler yazmak için yeterli sebebi oluşturdu.

Türkçe İlk Growth Hacking Kitabı
Türkçe İlk Growth Hacking Kitabı

Bu yazıyı yazmadan önce Lean Marketing‘i ilk hayata geçirdiğimde yazdığım yazıma baktım. Şu bölüm dikkatimi çekti.

… tek cümlelik mükemmel bir metafor biliyorum. ‘Milyona kadar saymak için sıfırdan başlaman gerek.’ Hayal ettiğiniz milyonlar olsada bir anda milyonlardan saymaya başlayamazsınız. Öncelikle sıfırdan başlayıp, tek tek milyona kadar saymanız gerekiyor. Bu yüzden basit bir şekilde sıfırdan saymaya hemen başlamanız gerekiyor.

Aslında bütün yaptıklarımız, yolculuğumuz içerisinde birer nokta koymak, sürekli birer adım ilerlemekten başka birşey değil. Bu kitapta bu yolculukta benim için bir nokta, bir adım daha ilerleme oldu. Şimdi yapılması gereken bir sonraki adıma hazırlanmak, bir sonraki adım için çalışmak …