Growth Hacking Video Yayında!

Lean Marketing verdiği heyecan ve enerji ile çeşitli çalışmaları yaparken aynı zamanda farklı projeler içinde yol açtı. Bugün bunlar arasında son olarak hayata geçirdiğim GrowthHacking.Video ‘dan bahsedeceğim.

growth hacking videoGrowth Hacking” sadece Türkiye için değil bütün dünya için üzerinde en fazla soru işareti ve aynı zamanda bilgi kirliliği olan bir konu. Bu kavramdan, bize sunduğu prensip, ilke, strateji ve taktiklerden faydalanabilmek için temellerini net bir şekilde anlayabilmemiz gerekiyor.

Eğer bu konu üzerinde derinlemesine araştırıp, çalışmazsak; bize sunulan bilgi kirliliği sonucu yanlış yönlendirmelere maruz kalıp, Growth Hacking’ten faydalanamadığımız gibi bir de bu konu hakkında olumsuz ve yanlış fikirlere sahip olabiliriz. (Aslında bu sadece Growth Hacking için geçerli olan bir konu değil. Genel resimde baktığımızda hayatımızdaki her kavram için bu geçerli. Dijital dünyadaki bir kavram olması ve konun içerisine iş girmesinden dolayı insanlar bu konuyu eğip, bükmeye daha istekli ve motive oluyorlar, bu konuda kendilerine daha fazla argüman üretebiliyorlar.)

Bu tehlikeyi uzun süredir gören biri olarak, kendimce bazı önlemler geliştirmeyi görevim olarak görüyorum. Bu önlemlerin en başında ise konuyu herkesin kendi teorisini ortaya attığı kişisel zemin yerine, uzun yıllardır startup dünyasında olan, bu kavramın hayatımıza girmesinde adeta mimar olan kişileri titizlikle inceleyip konunun stratejik temellerini bu kişilerin deneyim ve tecrübelerine oturtulması gerektiğine inanıyorum.

Bunun için Growth Hacking’e Başlangıç‘ta Paul Graham, Sean Ellis, Eric Ries, Dave McClure gibi bu dünyanın yıldızlarının fikirlerini temel bir şekilde anlatmaya çalıştım. Bugün gerek bireysel olarak görüşmelerimde gerekse online olarak aldığım geri dönüşlerde bu konuda adım attığımızı görmek beni çok mutlu ediyor.

Konunun daha ileriye gitmesini sağlamak isterken Growth Hacking Video doğdu. Şu an içerisinde dünyaca ünlü kişilerden hem Growth Hacking Stratejileri hem de Growth Hacking Taktikleri olan videolar bulunuyor. Sadece Türkiye’yi değil, bütün dünyayı hedefleyen bir yapısı olduğu için videolar şimdilik İngilizce.

İlerleyen günlerde videoların Türkiye’den daha rahat izlenebilmesini sağlamak için Türkçe altyazı ve sadece Growth Hacking Video’ya özel olacak video çalışmalarımızda olacak. Şimdiden takip edip, videolara göz atabilirsiniz.