Growth Hacking Sürecinin 3 Temel Bileşeni

28 Nisan Perşembe günü GİLT Akademide bir sunumum vardı. Girişimciler ile girişimci adaylarının büyüme üzerine çalışırken teknik detaylara geçmeden önce üzerinde düşünmeleri ve tasarlamaları gereken konular üzerine de uzun zamandır biriktirdiklerimi toparlayıp, bir sunum haline dönüştürdüm. Ortaya Growth Hacking Sürecinin 3 Temel Bileşeni sunumu çıktı.

Büyüme ile ilgili teknik ve pazarlama çalışmalarının performans yaratması ve günün sonunda girişimin büyümesini sağlayabilmesi için girişimlerin kendilerini büyüyebilir olarak tasarlamaları gerekiyor.

Büyümeye elverişli bir girişim kopyala-yapıştır sihirli fikirler ile değil müşteri kitlesi ve girişime özel olarak hazırlanacak büyüme sistemi, büyüme stratejisinin etkili bir şekilde hayata geçmesini sağlayacak olgunluktaki yetenekler ve etkili araçlar ve son olarak da bütün bunları ortaya çıkartacak bir ekip ve kültür ile gerçekleşiyor.

Sunum içeriğini detaylı anlatan açıklayıcı bir yazıyı ayrıca yazacağım. Şimdilik sunumu incelemek isteyenleri böyle alalım.